Mega Yat İmalatı

   


MEGA YAT İMALATI

Türkiye de 30 metre üzeri motor yatlar eskiden Mega yat olarak anılırken günümüzde 50 metre motor yatlar artık standart olarak üretilmekte ve yakında Mega yat terimi sadece 50 metre ve üzeri yatlar için kullanılmaya başlayacaktır.  Yabancı Broker ve mega yat imalatı şirketlerinin ucuz işgücü ve malzeme için tercih ettiği ülkemiz tersaneleri bugün dünyanın en kaliteli yatlarını üreten Lurssen yada Blohm & Voss gibi alman tersaneleri kalitesinde  sac, Alüminyum yada kompozit mega yatlar üretebilmektedir. Son derece detaylı dış ve iç dizayn için 3D grafik çizimler sonunda en az iki ve üç yıl gibi bir zamanda 50 metre üzeri mega yat imalatı yapılmaktadır.

Mega Yat İmalatı

Mega yatlar en az 3 kat ve üzeri son derece konforlu ve teknolojinin son yeniliklerinin kullanıldığı mega yat imalatı yolcu kapasitesi bakımından özel kullanım için düşünüldüğünde 36 kişilik yat kapasitesi ile inanılmaz konfor ve lüks yaşam imkanları sunmaktadır.

Mega Yat İmalatı

Genellikle sac alüminyum materyal kullanan ve mega yat imalatı yapan tersanelerde son   yıllarda sac ve alüminyum kullanımı artmaktadır. bunun sebebiyse yatların büyümesiyle beraber sağlamlık konusu ön plana çıkmış aynı zamanda hem hafif olmalı hem sağlam olmalı her iki materyal  sac ve alüminyum materyal sağlam olduğundan dolayı Mega yat imalatı  yapan firmaların vazgeçilmezi olmuştur.

Mega yat imalatı her yat imalatçısının işi değildir kendisini yetiştirmiş ve önceden mega yat imalatında çalışmış kaynakçılar ve mobilya ustaları mühendisler gibi diğer teknik personel ekipleriyle beraber yat imalatına başlayıp yavaş yavaş küçükten büyüğe doğru yat imalatı yapan imalatçılar Mega yat imalatı yapabilir durumda olurlar.  Mega yat yaptırmak isteyen kişi tersane seçiminde bu tarz yat imalatı yapmış olan kişilerin yapmış oldukları yatları sorar ve yaptıkları yatların sahiplerinden referans alırlar doğru referans verilen tersane sahibi işi almasında bir sakınca bulunmaz eğer fiyat olarak anlaşırlar ise Mega yat imalatı  işini alabilir.